20. oktobra 2020.
Južni Banat Pančevo Sport Vesti

Marija Mrkela i Lana Cvetkovski osvojile su medalje na pionirskom Prvenstvu Srbije u Sremskoj Mitrovici

Atletičarke AK „Dinamo“ Marija Mrkela i Lana Cvetkovski osvojile su medalje na pionirskom Prvenstvu Srbije održanom u Sremskoj Mitrovici. Ovaj klub učestvovaće i na Prvenstvu Srbije za mlađe juniore idućeg vikenda.

Mlada atletičarka AK „Dinamo“ Marija Mrkela, osvojila je prvo mesto u trci na 300 metara na pionirskom prvenstvu Srbije. Do titule šamipionke Srbije Marija je stigla pretrčavši ovu deonicu za 40,92.

Lana Cvetkovski, osvojila je bronzanu medalju u bacanju koplja na Prvenstvu Srbije u Sremskoj Mitrovici. Ona je koplje bacila 34,45m.

Atletski klub „Dinamo“ ima 65 redovnih članova. Uglavnom pripadaju mlađim uzrasnim kategorijama, od juniora do pionira, rekao je trener, Ljupčo Cvetkovski.

Ovaj klub učestvovaće idućeg vikenda na Prvenstvu Srbije za mlađe juniore u Sremskoj Mitrovici. Takmičiće se deset članova i nadaju se medaljama.