21. septembra 2020.
Južni Banat Sport Vesti

Prvi bod „Železničara“ u Prvoj ligi

U 2. kolu Prve lige Srbije FK „Železničar“ i OFK „Žarkovo“ podelili su bodove pošto je posle 90 minuta rezultat bio 2:2. Pančevačka „dizelka“ je imala i dva gola prednosti, ali su gosti dobrom igrom u finišu uspeli da poravnaju rezultat.

U 2. kolu Prve lige Srbije pančevački „Železničar“ ugostio je OFK „Žarkovo“ na SC „Mladost“.

Domaći su do prednosti stigli u 16. minutu. Nakon kornera sa desne strane i odbitka lopta je stigla do Nikole Mitrovića, koji je sjajnom fintom prevario igrača gostiju i još boljim udarcem zatresao mrežu za 1:0, a to je ujedno bio i najlepši detalj na utakmici.

„Železničar“ je u drugom delu nastavio da napada i uspeo da duplira prednost. Dragan Dašić je uputio odličan centaršut sa leve strane, u kaznenom prostoru pronašao Miloša Savanovića, koji je pobegao čuvarima i glavom zatresao mrežu za 2:0.

Fudbaleri „Žarkova“ i pored velikog zaostatka se nisu predavali. Konstantnim napadima pretili su domaćinu. Iz slobodnog udarca, pokušao je Nikola Tasić, golman Lučić je odbio loptu samo do Đorđa Šoševića, koji je smanjio na 2:1.

Ubrzo zatim nakon kornera i gužve u kaznenom prostoru „Železničara“, prečke i stative udarac je uputio Nikola Dišić, golman Lučić je uhvatio loptu, ali je sudija Mijajlović procenio da je ona prešla liniju i pokazao na centar.

Utakmica između „Železničara“ i „Žarkova“ završena je nerešeno, 2:2.

Pančevački klub osvojio je prvi bod u Prvoj ligi Srbije, dok je ekipa iz Žarkova do sada osvojila dva boda. U sledećem kolu „Železničar“ gostuje „Borcu“ u Čačku, OFK „Žarkovo“ dočekuje „Dubočicu“.