5. decembra 2020.
Sport

Stevan Mićić osvojio bronzu na EP u Rimu

Stevan Mićić osvojio je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u rvanju slobodnim stilom na Evropskom prvenstvu koje se održava u Rimu. Osvajanjem ove medalje Mićić je obezbedio i normu za Olimpijske igre u Tokiju.

Mićić se za Srbiju takmiči od 2018. godine, a bronzu je u istoj kategoriji osvojio i na Evropskom prvenstvu 2018, u Kaspijsku.

U meču za medalju Stevan Mićić zabeležio je ubedljivu pobedu nad Jermenom Mirhanom Jaburijanom 10:0.

Prethodno je Mićić izgubio u osmini finala od Turčina Sulejmana Atlija, koji je osvojio srebrnu medalju.

Mićiću je to treća medalja za nacionalni tim Srbije. Ima evropsku bronzu, kao i srebro na Evropskim igrama mladih u Minsku.

Ujedno je momak rođen u Mesi u SAD obezbedio normu za Olimpijske igre u Tokiju.

Ministar omladine i sporta Vanja Udovičić čestitao je Stevanu Mićiću osvajanje bronzane medalje:

„Stevane, ova evropska bronzana medalja je još jedan uspeh u nizu za tebe i verujem da ćeš potvrdu svog talenta, upornosti i rada u punom sjaju pokazati i na Olimpijskim igrama u Tokiju! Čestitam tebi i tvom stručnom štabu, kao i Rvačkom savezu Srbije!“, naveo je ministar Udovičić u poruci Mićiću.

Ministar omladine i sporta Vanja Udovičić čestitao je Stevanu Mićiću osvajanje bronzane medalje u rvanju slobodnim stilom u kategoriji do 57 kilograma na Evropskom prvenstvu u Rimu.