2. juna 2020.
Najvažnije Pančevo Sport Vesti

Sanja Marić ušla u sportsku istoriju Pančeva

Sanja Marić, atletičarka AK Tamis, osvojila je bronzanu medalju na prvenstvu Srbije u trci na 800 metara, u kategoriji do 20 godina. Ona je jedina atletičarka u Srbiji koja je sa svojih trinaest godina uspela da obori norme učestvovanja u dve discipline 400 i 800 metara. Sa sjajnim rezultatom od 2 minuta i 20 sekundi ušla je u sportsku istoriju Pančeva kao najmlađa osvajačica medalja u kategoriji do 20 godina.
Na Prvenstvu Srbije u atletici koje je održano prošlog vikenda u Beogradu Pančevka Sanja Marić osvojila je bronzanu medalju u trci na 800 metara. Takmičila se sa pet godina starijim atletičarkama i pored toga uspela je da se nađe na pobedničkom postolju. „Bilo je veoma teško takmičiti se sa devojkama koje su i psihički i fizički već formirane i iskusnije“, istakao je trener Zoran Kocić.

„U ovoj sezoni osvojila je mnogobrojne nagrade i pokazala šta znači upornost i vredan rad“, rekao je trener Zoran Kocić. Ona je oborila norme učestvovanja kao najmlađa osvajačica medalje u kateogoriji do 20 godina.

Sanja je otvorila ovu sezonu pobedama i nadamo se da će tako i nastaviti. Ukoliko se bude trudila i naporno radi kao i do sada, očekuje je karijera kojom će proslaviti AK Tamiš, ali i grad Pančevo.