22. februara 2020.
Južni Banat Sport Vesti

„Tamiš“ izgubio u šok završnici

Košarkaši „Tamiša“ poraženi su od „Mladosti“ iz Zemuna rezultatom 82:83 u 16. kolu Košarkaške lige Srbije. U šok završnici u Hali sportova ključnu trojku i slobodno bacanje pogodio je iskusni Igor Mijailović u poslednjoj sekundi meča za veliko slavlje gostiju.

Od očaja do sjaja i potpunog šoka. To je najbolji način da se opiše utakmica 16. kola Košarkaške lige Srbije između „Tamiša“ i „Mladosti“ iz Zemuna, odigrana u Hali sportova na Strelištu.

Gosti su potpuno kontrolisali igru u prvom poluvremenu i imali veliku prednost, koja je u jednom trenutku iznosila i 17 poena razlike. Drugo lice obe ekipe pokazale su u drugih 20 minuta. Košarkaši „Tamiša“ postepeno su „topili“ prednost Zemunaca i stigli do prvog vođstva pet minuta pre kraja.

Poslednji minut doneo je neverovatnu situaciju. Vasić je pogodio dva slobodna bacanja za +3 nekoliko sekundi pre kraja. Košarkaši „Mladosti“ brzo su izveli loptu, iskusni Mijailović je preuzeo odgovornost, šutirao i pogodio trojku uz faul. Slobodnim bacanjem Mijailović je doneo pobedu gostima od pola koša razlike (82:83).

Najraspoloženiji na parketu bio je Taker, koji je ubacio 22 poena, junak utakmice Mijailović je ubacio 14, Tomas je postigao 13, po 11 upisali su Belić, Stefanović i Tanasković. U domaćoj ekipi po 17 poena postigli su Rods i Nikolić, a dvocifren je bio i Vasić koji je ubacio 13.

„Tamiš“ se nalazi na kritičnoj, 13. poziciji u šampionatu sa četiri pobede i 12 poraza i ukoliko želi da obezbedi opstanak u ligi moraće da ostvaruje mnogo bolje rezultate. „Mladost“ zauzima petu poziciju sa skorom 9-7 i gotovo sigurno će biti učesnik Superlige. U sledećem kolu Pančevci gostuju OKK „Beogradu“, Zemunci dočekuju „Borac“ u zaostaloj utakmici 4. kola.