26. septembra 2020.
Sport Vesti

Sanja Marić treća na Otvorenom prvenstvu Beograda

Na Otvorenom pojedinačnom prvenstvu Beograda u atletici u kategoriji starijih juniorki, članica Atletskog kluba „Tamiš“ Sanja Marić osvojila je treće mesto u trci na 400 metara. Sanja je stazu pretrčala za 61,42 sekunde, a takmičila se sa pet godina starijim atletičarkama.

Atletičarka „Tamiša“ Sanja Marić nastupila je u trci na 400 metara na Otvorenom prvenstvu Beograda u kategoriji do 20 godina. Iako pet godina mlađa od većine takmičarki, mlada Sanja je ostvarila prethodno zacrtan cilj – ostvarivanje norme za Državno prvenstvo. Međutim Sanja Marić je trku završila za 61 sekundu i 42 stotinke, što je za čak dve sekunde bolji rezultat od potrebnog, a to vreme joj je bilo dovljno i da se okiti bronzanom medaljom. Kako mlada atletičarka ističe, nadala se plasmanu na državno, ali je postignutim rezultatom nadmašila očekivanja.

Priprema za Otvoreno prvenstvo Beograda bila je veoma naporno, ali je dala više od željenog rezultata.

Trener Atletskog kluba „Tamiš“ Zoran Kocić ističe da je veoma veliki uspeh kada atletičarka, koja pripada kategoriji mladih pionirki osvoji medalju, takmičeći se sa starijim juniorkama i to na ovako prestižnom takmičenju.

Već u nedelju Sanja Marić će nastupiti na Otvorenom prvenstvu Beograda u kategoriji starijih pionirki, do 16 godina, u trci na 600 metara, što i jeste njena osnovna disciplina, a očekivanja su da će se mlada pančevačka atletičarka i u ovoj kategoriji popeti na pobedničko postolje.