21. oktobra 2019.
Sport Vesti

Dva gola „Želje“ u Kuli za maksimalan učinak

Fudbaleri „Železničara“ pobedili su „Hajduk“ u Kuli sa 2:0 i na taj način ostvarili osmu uzastopnu pobedu od početka sezone. „Dizelka“ je do prednosti došla golom Đorđa Ivkovića, konačan rezultat postavio je Luka Stojanović.

U 8. kolu Srpske lige „Vojvodine“ na stadionu Milan Sredanović u Kuli domaći „Hajduk 1912“ ugostio je lidera tabele, ekipu pančevačkog „Železničara“. Gosti su do prednosti došli već u šestom minutu. Odličan centaršut uputio je Bašanović, a Đorđe Ivković glavom matirao golmana Braća za 1:0.

Kuljani nisu imali pravi odgovor na igru fudbalera „Železničara“, gosti su držali loptu u svojim nogama i kontrolisali igru. U 37. minutu Kovačvić je uputio udaraca, golman domaćih uspeo da odbrani, ali samo na kratko, na loptu je natrčao Luka Stojanović i duplirao prednost „dizelke“.

Prvo poluvreme završeno je rezultatom 0:2. Iako je „Hajduk“ stvorio dve prilike u drugom delu rezultat iz prvog poluvremena ostao je aktuelan i posle 90. minuta za novu, osmu pobedu „Železničara“ i maksimalan učinak.

Posle osam odigranih utakmica „Železničar“ zauzima prvo mesto na tabeli sa maksimalna 24 boda, dok „Hajduk“ zauzima 13. poziciju sa šest bodova.

U nedelju će biti odigran duel trenutno dve najbolje plasirane ekipe u Srpskoj ligi.

Na Sportskom centru „Mladost“ „Železničar“ dočekuje ekipu „Bačke 1901“ iz Subotice. Utakmica se igra 13. oktobra, od 15 sati, uz direktan prenos na programu regionalne RTV Pančevo.