21. oktobra 2019.
Najvažnije Sport Vesti

Sedmi uzastopni trijumf „Želje“

Fudbaleri „Železničara“ pobedili su „Dunav“ iz Starih Banovaca sa 3:0 u 7. kolu Srpske lige „Vojvodine“ i tako zadržali maksimalan učinak i prvo mesto na tabeli. Prednost domaćoj ekipi doneo je Stojanović, Kovačević je povisio na 2:0, konačan rezultat postavio je Javorac autogolom.

U 7. kolu Srpske lige „Vojvodine“ ekipa „Železničara“ dočekala je „Dunav“ iz Starih Banovaca. Domaći fudbaleri su u ovaj duel ušli kao veliki favoriti, pošto su u prethodnih šest kola ostvarili pobede, dok su gosti put Pančeva krenuli kao poslednjeplasirana ekipa na tabeli. Izabranici Dušana Jevrića došli su do prednosti efektnim golom Luke Stojanovića u 20. minutu.

Isti igrač nastavio je da zadaje glavobolju odbrani gostiju, u 40. minutu odlično je probio po levoj strani, kada je oboren u kaznenom prostoru, nakon čega je sudija Dimitrijević pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo kapiten Danilo Kovačević, koji je preciznim udarcem duplirao prednost. Nakon prvih 45 minta rezultat je bio 2:0.

U drugom delu viđeno je mnogo uzbuđenja, uglavnom pred golom „Dunava“. U 59. minutu Marko Bašanović je uputio odličan centaršut, kapiten gostiju Stefan Javorac nespretno je reagovao i zatresao sopstvenu mrežu za, ispostaviće se, konačnih „Železničar“ – „Dunav“ 3:0.

Kapiten i strelac drugog gola Danilo Kovačević izmenjen je u drugom poluvremenu. Tada je kapitensku traku preuzeo Borko Aničić. Nakon što je i Aničić napustio teren čast da bude vođa ekipe na terenu pripala je mladom Georgiju Jankulovu.

Posle 7. kola „Železničar“ zauzima prvo mesto na tabeli Srpske lige „Vojvodine“ sa 21 bodom, „Dunav“ je na začelju sa samo tri osvojena boda. U sledećem kolu pančevačka „dizelka“ gostuje „Hajduku 1912“ u Kuli.