23. novembra 2019.
Najvažnije Sport Vesti

Peta uzastopna pobeda „Železničara“ za ubedljivu prednost na vrhu tabele

Fudbaleri „Železničara“ ostvarili su i petu uzastopnu pobedu u novoj sezoni Srpske lige „Vojvodine“, na taj način zadržali su maksimalan učinak i prvo mesto na tabeli. Na Sportskom centru „Mladost“ „dizelka“ je bila bolja od „Vojvodine“ iz Perleza.

U utakmicu 5. kola Srpske lige „Vojvodine“, između „Železničara“ i „Vojvodine 1928“ iz Perleza, domaći tim je ušao kao veliki favorit, s obzirom na četiri ostvarene pobede protiv jakih rivala i na činjenicu da su gosti poslednjeplasirana ekipa na tabeli. Na samom početku utakmice, već u 7. minutu kapiten Danilo Kovačević pogodio je mrežu za 1:0. U nastavku nije bilo pogodaka, utakmica je rešena na samom startu, a „Železničar“ je na taj način uspeo da ostvari i petu uzastopnu pobedu u sezoni 2019/2020. Kapiten ekipe i strelac jedinog gola, Danilo Kovačević ističe koliko je važno što se njegova ekipa već učvrstila na prvom mestu.

Šef stručnog štaba „Železničara“ Dušan Jevrić kaže da je, posle teških utakmica, najteže pobediti „sigurne“ mečeve.

„Železničar“ se nalazi na prvom mestu na tabeli Srpske lige „Vojvodine“ sa maksimalnih 15 bodova, pet više od somborskog „Radničkog“, subotičke „Bačke“, prigrevačkog „Bratstva“ i OFK „Vršac“. Sledeće subote „dizelka“ gostuje u Vršcu od 16 sati.