5. jula 2020.
Najvažnije Sport Vesti

Četvrta uzastopna pobeda „Železničara“ u Srpskoj ligi

Fudbaleri „Želeničara“ u 4. kolu Srpske lige, grupa „Vojovodina“ pobedili su na gostovanju ekipu „Bečeja“ rezultatom 2:1. Golove za pančevačku ekipu postigli su Marko Bašanović u 18. i Vladimir Mandić u 75. minutu. „Železničar“ zauzima prvо mesto na tabeli sa 12 bodova.

U 4. kolu Srpske lige „Vojvodine“ „Bečej 1918“ ugostio je ekipu pančevačkog „Železničara“ na Gradskom stadionu kraj Tise. U 18. minutu gosti su stigli do prednosti. Jankulov je prošao po desnoj strani, uputio dobar centaršut, koji nisu prihvatili napadači „Želje“, ali je na drugoj strani na loptu natrčao Marko Bašanović i veoma preciznim udarcem po zemlji pogodio mrežu i doveo svoj tim u vođstvo. Pred kraj prvog dela fudbaleri „Bečeja“ imali su odličnu priliku da poravnaju rezultat, šutirao je Jelić, ali se golman Knežević istakao sjajnom paradom, a rezultat je posle 45 minuta ostao 0:1.

Silovito je krenuo „Bečej“ u drugom delu. Ono što nije pošlo za rukom, odnosno nogom Jeliću u prvom delu, jeste Kobiljskom u 55. minutu, sjajnim udarcem doneo je izjednačenje svom timu i nadu da će sva tri boda ostati u gradu na jugu Bačke. Međutim pitali su se i Pančevci. Vladimir Mandić je oduzeo loptu Jeliću na sredini terena, krenuo sam u prodor, i sa skoro 30 metara majstorski pogodio gol „Bečeja“ tik ispod prečke u 75. minutu. Gol za televizijske špice.

Do kraja susreta ostalo je 1:2 za „Železničar“, za velika tri boda na teškom gostovanju i prvo mesto na tabeli Srpske lige „Vojvodine“.

„Železničar“ posle četiri kola ima maksimalan učinak i zauzima prvo mesto na tabeli sa 12 bodova, dok su Bečejci zabeležili dve pobede i dva poraza. U sledećem kolu „dizelka“ dočekuje „Vojvodinu“ iz Perleza, u nedelju od 16 sati na Sportskom centru.