21. septembra 2019.
Najvažnije Sport Vesti

„Železničar“ bolji od „Dinama“ u prvom ovosezonskom derbiju

U prvom ovosezonskom pančevačkom derbiju „Železničar“ je na domaćem terenu bio bolji od „Dinama 1945“. Jedini gol na utakmici postigao je Jordan Jovanović na samom početku utakmice.

U 3. kolu Srpske lige „Vojvodine“ na Sportskom centru „Mladost“ odigran je pančevački gradski derbi između „Železničara“ i „Dinama 1945“,  peti u trećoj sezoni, kako ova dva kluba igraju u istom rangu takmičenja. Sam početak meča doneo je mnogo uzbuđenja. Dugu loptu po levoj strani stigao je fudbaler domaćih Luka Stojanović, uputio sjajan centaršut, sam na pet metara bio je Jordan Jovanović, koji je bez problema matirao golmana Tomića za 1:0 u prvih pet minuta duela.

Obe ekpe su stvarale poluprilike, ali je nervoza derbija „uzela svoj danak“ već u prvom poluvremenu. Na kraju prvog dela štoper gostiju Miloš Karišik , koji je već bio javno opomenut, nespretno i oštro je startovao na protivničkog igrača, pa ga je glavni arbitar poslao u svlačionicu, a gosti su u drugom delu morali da jure rezultat sa igračem manje.

Drugo poluvreme donelo je tvrdu igru obe ekipe, uz mnoštvo startova i prekida. Posle vazdušnog duela, na zemlji bez svesti je ostao fudbaler gostiju Terzić, pa je ekipa Hitne pomoći morala da interveniše, a kako je trener „brzog voza“ Dražen Dukić izvršio sve tri izmene, „Dinamo“ je do kraja utakmice igrao sa devetoricom igrača na terenu.

Uz nekoliko šansi, ali bez realizacije oba tima rezultat je do kraja ostao 1:0, čime je „Železničar“ zabeležio treću pobedu u isto toliko utakmica i izbio na čelo tabele Srpske lige „Vojvodine“, dok je „Dinamu“ ovo bio drugi poraz u sezoni.

Treneri „dizelke“ i „brzog voza“ imali su drugačiji osvrt na prvi ovosezonski derbi.

U sledećm kolu „Dinamo“ dočekuje ekipu „Bratstva“, „Železničar“ gostuje „Bečeju“.