13. novembra 2019.
Najvažnije Sport Vesti

„Brzi voz“ siguran u prvoj utakmici na domaćem terenu

Fudbaleri pančevačkog „Dinama 1945“ zabeleželi su pobedu u 2. kolu Srpske lige „Vojvodine“ nad ekipom „1. maj“ iz Rume sa 3:1. Trijumf u prvoj utakmici na domaćem terenu „brzom vozu“ doneli su Stanić sa dva i Belić sa jednim postignutim pogotkom.

U 2. kolu Srpske lige „Vojvodine“, u prvoj utakmici ove sezone na domaćem terenu, „Dinamo 1945“ ugostio je ekipu „1. maj“ iz Rume na Gradskom stadionu u Pančevu. U prvom delu „brzi voz“ je uglavnom kontrolisao igru, ali su gosti propustili priliku da dođu u vođstvo, na neverovatan način. Kazna je stigla posle samo nekoliko minuta, kada se najbolje u kaznenom prostoru gostiju snašao Belić i zatresao mrežu rivala za 1:0 posle prvih 45 minuta igre. U drugom delu viđen je najlepši detalj na utakmici. Kapiten Stanić je dobio loptu na 17 metara, uputio sjajan udarac i duplirao prednost „brzog voza“. Rumljani su napadali, uspeli da smanje na 2:1 i učine završnicu uzbudljivijom. Sve dileme oko pobednika meča rešio je Stanić svojim drugim golom na utakmici za konačnih „Dinamo“ – „1. maj“ 3:1.

U dve utakmice „Dinamo“ je zabeležio pobedu i poraz. U sledećem kolu na Sportskom centru „Mladost“ biće odigran pančevački derbi između „Železničara“, koji je do sada ostvario dve pobede i „Dinama 1945“.  Taj meč na programu je u nedelju, 1. septembra u 16.30.