28. novembra 2020.
Sport Vesti

Triatlonci na međunarodnom takmičenju u trci za STU kup

U nedelju 18.avgusta u Somboru je održana još jedna u nizu trka koje se boduju za takmičenje STU kup. Na trci, koja je zbog učešća takmičara iz Mađarske, Rumunije i Hrvatske imala međunarodni karakter, TK Tamiš je nastupio sa 22 takmičara koji su se u Pančevo vratili sa šest osvojenih medalja. Triatlonci su savladavali distance sprint triatlona 0.75km plivanja – 20km bajka – 5km trčanja.

Najsjanije odličje osvojili su Dušan Zarić u konkurenciji mlađih kadeta i Marjan Lukić u kategoriji takmičara AG3 41-45 godina starosti. Srebrno odličje osvojio je Aleksa Kežić kod mlađih kadeta dok su bronze osvojili Petar Savić kod pionira i Jovana Novakov kod pionirki. Najznačajniji plasman je treće mesto u apsolutnoj konkurenciji muškaraca i bronza za Marjana Lukića.

Takmičare Triatlon kluba Tamiš već ovog vikenda 25. avgusta očekuje izuzetno važno i jako takmičenje, trka prvenstva Srbije u super sprint triatlonu ( 0.3km plivanja – 8km bajka – 2km trčanja ) koja se održava na reci Savi u Sremskoj Mitrovici.