8. decembra 2019.
Najvažnije Sport Vesti

„Železničar“ trijumfom otvorio sezonu

Fudbaleri „Železničara“ otvorili su novu sezonu u Srpskoj ligi „Vojvodine“ na najbolji mogući način. Na Sportskom centru „Mladost“ Pančevci su savladali ekipu „Bratstva 1946“ iz Prigrevice sa 2:0.

Počela je nova sezona u Srpskoj ligi „Vojvodine“. U 1. kolu na SC „Mladost“ domaći „Železničar“ ugostio je ekipu „Bratstva 1946“ iz Prigrevice. Ekipa predvođena novim trenerom Dušanom Jevrićem uspela je da nadigra protivnika i zabeleži sigurnu pobedu za ohrabrujući početak sezone. Prigrevčane je „načeo“ Đorđe Ivković u 41. minutu, konačan rezultat postavio je kapiten Danilo Kovačević sigurnim udarcem sa bele tačke u 56. minutu. Šef struke Dušan Jevrić ističe da je pobeda na samom startu sezone veoma važna za ekipu.

„Železničar“ je uknjižio prva tri boda u novoj sezoni. Pored ekipe sa Mise to je pošlo za rukom i „Radničkom“ iz Zrenjanina, koji je bio bolji od pančevačkog „Dinama“, somborskom „Radničkom“, koji je savladao „Vojvodinu“ iz Perleza. Uspešan je bio i OFK „Vršac“ na gostovanju „Radničkom“ u Sremskoj Mitrovici, „Bečej“ je u Sakulama trijumfovao nad „Borcem“, a „Kozara“ je pobedila ekipu „1. maj Ruma“ na gostujućem terenu. U sledećem kolu „Železničar“ gostuje „Kozari“ u Banatskom Velikom Selu.