26. avgusta 2019.
Najvažnije Sport Vesti

Đoković ponovo osvojio Vimbldon

Najbolji teniser Srbije i sveta osvojio je svoju petu titulu na Vimbldonu, pošto je posle velike borbe, epskog okršaja i sjajnog tenisa u pet setova savladao Švajcarca Rodžera Federera sa 3:2 (7:6, 1:6, 7:6, 4:6 i 13:12).

Finalni susret na centralnom terenu „Ol Ingland klaba“ trajao je tačno pet sati, i bio je to drugi najduži finalni meč muškog singla u istoriji prestižnog turnira.

Srpski as odigrao je još jedan dobar meč, ali se i suočio sa najtežim protivnikom na turniru. Ipak, uspeo i pored puno poteškoća i iskušenja na koje ga je stavljao o vremešni Švajcarac da dođe do svoje pete titule na omiljenom grend slem turniru i ponovo proba vimbldonsku travu.

Naravno, presudni momenat da se to i dogodi bio je ribrejk u finišu petog seta, kada je Rodžer servirao za pobedu pri rezultatu 8:7, a Novak spasao dve meč lopte.

Prvi set bio je izuzetno ujednačen, a obilovao je sjajnim razmenama i nadmudrivanjem sa osnovne linije. Takva igra dva majstora tenisa uvela je pr vi set u taj-brejk, u kojem se bolje snašao Novak, preokrenuo rezultat sa 3:5 na 7:5 i poveo u svom devetom finalu.

Drugi set protekao je u apsolutnoj dominaciji Federera, koji je tri puta oduzeo servis Đokoviću, čiji je kvalitet igfre i udaraca značajno opao u tom delu igru. Na kraju 6:1, za izjednačenje.

Treći set bio je svojevrstan rimejk prvog, Federer je bio u inicijativi, Đoković se branio i odbranio do novog taj brejka, u kojem ponovo biva bolji i koncentrisaniji za 7:4, odnosno 7:6 i novo vođstvo u setovima.

Četvrti set je bio ujednačen do petog gema, kada je Novakove nešto slabije servise Švajcarac koristi i pravi dva brejka, od kojih je Novak jedan uspeo da vrati ali ne i drugi, pa je meč završen rezultatom 6:4, i uveo finale u peti, odlučujući set.

U peti set oba igrača ušla su, razumljivo, nešto opreznije i igrali sa manje rizika. Prvi do brejka došao je Novak u šestom gemu, ali je Federer uzvratio prvom prilkom. Ipak, finiš je doneo još mnogo drame, Federer dolazi do brejka i servisa sa pobedu ali tada Đoković igra najbolji gem u setu, sprečava kraj i izjednačuje na 8:8. Potom se maraton nastavio do rezultata 12:12, i taj brejka koji je za peti set uveden ove godine. On je pripao Đokoviću posle ranog mini brejka.