22. avgusta 2019.
Južni Banat Najvažnije Pančevo Sport Vesti

„Železničar“ završio sezonu na 6. mestu SLV

U poslednjem kolu Srpske lige „Vojvodine“ fudbaleri pančevačkog „Železničara“ odigrali su nerešeno 1:1 sa ekipom „Crvene zvezde“ iz Novog Sada. Gosti su do prednosti došli golom Marka Mastila, „dizelka“ je izjednačila pogotkom Danila Kovačevića. Na konačnoj tabeli „Železničar“ zauzima 6. mesto sa 46 bodova.

U poslednjem, 34. kolu Srpske lige „Vojvodine“ fudbaleri „Železničara“ ugostili su ekipu „Crvene zvezde“ iz Novog Sada, na Sportskom centru „Mladost“. Na startu meča domaći su uglavnom napadali, gosti su čekali svoju šansu iz kontranapada i posle 15 minuta igre dočekali. Odličan napad povukao je Marko Mastilo, zadržao loptu i sjajnim udarcem zatresao mrežu Pančevaca za 0:1. „Dizelka“ je napadala, Novosađani su se branili. Po desnoj strani odlično je prošao Đorđević, u petercu našao kapitena Danila Kovačevića, koji se ušetao u prazan gol za 1:1, 10 minuta pre kraja prvog dela igre. U drugom poluvremenu su obe ekipe stvarale šanse, ali bez uspeha pa je konačan rezultat ostao 1:1.

Na konačnoj tabeli Srpske lige „Vojvodine“ „Železničar“ je zauzeo 6. mesto sa 46 bodova.

„Železničar“ je sezonu završio na 6. poziciji i sledeće sezone će se takmičiti u trećoj ligi, kao i pančevački „Dinamo 1945“, koji je takmičenje završio na 8. mestu sa 42 boda. U Prvu ligu Srbije plasirao se „Kabel“ iz Novog Sada, a u niži rang ispali su: „Radnički“ iz Nove Pazove, „Cement“ iz Beočina, „Crvena zvezda“ iz Novog Sada, „Mladost“ iz Bačkog Jarka, dok će „ČSK Pivara“ iz Čelareva pokušati da obezbedi opstanak u Srpskoj ligi kroz baraž.