2. juna 2020.
Južni Banat Najvažnije Vesti

LIVERPUL NA KROVU EVROPE

Fudbaleri Totenhema i Liverpula igrali najprestižniji meč godine u svetu fudbala, finale Lige šampiona. Pobedom Liverupla supštena je zavesa na još jednu spektakularnu sezonu u evropskom fudbalu

Dva engleska tima okončali su sezonu dominacije klubova iz Premijer lige u evropskom fudbalu tokom sezone 2018/19. Nakon Čelsija i Arsenala u Ligi Evrope gde su „plavci“ odneli pehar kući, „onaj bitniji“ trofej odnela je ekipa Jirgena Klopa.

Interesantno spomenuti da je ovaj isti Liverpul jesenas izgubio u Beogradu od Crvene Zvezde u grupnoj fazi, rezultatom 2:0, golovima Milana Pavkova.

TOTENHEM – LIVERPUL 0:2

Salah u 2. minutu (penal), Origi u 88. minutu za Liverpul

Stadion: Vanda Metropolitano, Sudija: Damir Skomina (Slovenija)

TOTENHEM: Ljoris – Tripijer, Aldervejreld, Fertongen, Rouz – Sisoko (od 74. Dajer), Vinks (od 66. Vinks), Eriksen – Son, Ali (od 82. Ljorente), Kejn.

LIVERPUL: Alison – Aleksander-Arnold, Van Dajk, Matip, Robertson – Fabinjo, Henderson, Vajnaldum (od 62. Milner)– Salah, Mane, Firmino (od 58. Origi).

88. minut – ORIGIIIIIII! LIVERPUL JE PRED OSVAJANJEM LIGE ŠAMPIONA! BELGIJANAC JE POTPUNI JUNAK!

84. minut – Faul za Totenhem u opasnoj zoni. Henderson je srušio Rouza. Eriksen je imao priliku da ugrozi gol Liverpula, ali ponovo Beker sjajan!

82. minut – Poslednja nada za Poketina je Fernando Ljorente. Španac menja Dele Alija.

80. minut – Dve odlične šanse, možda i najbolje na meču za Totenhem. U kratkom intervalu probali su prvo Son, a onda i Rouz, ali odličan Alison.

76. minut – Opasan napad Totenhema, ali Virdžil van Dajk pokazuje zašto je najboji igrač Premijer lige. Dva puta visoki Holanđanin odlično reaguje.

74. minut – Još jedna promena u ekipi Totenhema. Umesto Sisoka u igri je Erik Dajer.

69. minut – Odlična prilika za Liverpul! Umalo da Milner zatrese mrežu nedugo što je kročio na teren. Lopta je prošla malo pored desne stative Ljorisovog gola.

66. minut – Poseže i Poketino za izmenom. Ulazi u igru čovek koji je zaslužan što se Totenhem našao u finalu Lukas Moura, a napolje ide Heri Vinks.

62. minut – Nova promena u Liverpulu, umesto Đorđinja Vajnalduma u igri je Džejms Milner.

58. minut – Prva promena na meču Divok Origi, heroj pobede nad Barselonom u polufinalu Lige šampiona ulazi umesto malo primetnog Roberta Firmina.

53. minut – Pokušao je sa distance Fabinjo, lopta je nekoga zakačila na putu do gola pa Ljoris nije imao mnogo problema da je zaustavi.

51. minut – Krenuli su fudbaleri Totenhema malo ofanzivnije u nastavak meča. Za sada bez rezultata.

46. minut – Upravo je počelo drugo poluvreme!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Liverpul vodi golom Salaha iz drugog minuta!

45. minut – Totenhem za sada pokušava samo sa distance. Šut Kristijana Eriksena ide daleko preko gola.

42. minut – „Redsi“ pritiskaju rivala, čini se da su jako blizu drugom pogotku. Pretili su u nekoliko navrata, ali je defanzivna linija Totenhema uspevala da reaguje na vreme.

38. minut – Odličan šut Endija Robertsona, ali i odlična reakcija Uga Ljorisa.

29. minut – Malo je opao tempo meča, ali Liverpul deluje dosta bolje, „Redsi“ uspešno kontrolišu dešavanja na terenu.

19. minut – Kratak prekid igre jer je nepoznata žena uletela u teren pa su redari morali da reaguju. Za sada se ne zna koja je bila poruka ovog „incidenta“.

17. minut – Odličan šut Aleksandra Arnolda sa nekih 25 metara, nije bilo daleko.

10. minut – Prvi pokušaj Totenhema, šutirao je (za sada) tragičar Sisoko, ali lopta ide daleko iznad gola Alisona.

9. minut – Deluje da su još uvek fudbaleri Totenhema u šoku posle rano primljenog gola. Liverpul im ne dozvoljava da priđu golu.

2. minut – SAAAAALAH! LIVERPUL VODI 1:0! Kakav početak meča!

1. minut – PENAL ZA LIVERPUL! Musa Sisoko je igrao rukom! Salah će izvesti najstrožu kaznu.

1. minut – Utakmica je upravo počela!

20.57 – Ekipe izlaze na teren, sve je spremno za početak.

20.43 – Među gledaocima na Vandi Metropolitano je i naš trener Slaviša Jokanović.

20.41 – Među mnogim poznatim ličnostima koji su pružili podršku jednom od dva kluba istakao se najbolji košarkaš današnjice Lebron Džejms.