20. septembra 2020.
Južni Banat Najvažnije Pančevo Sport Vesti

Rukometaši „Dinama“ poraženi od šampiona Srbije

Rukometaši „Dinama“ poraženi su od ekipe novosadske „Vojvodine“ u Pančevu sa 24:21, u utakmici 6. kola plej-ofa Super rukometne lige Srbije. „Vojvodina“ je zadržala maksimalan učinak u plej-ofu i nalazi se na prvom mestu sa 12, dok je „Dinamo“ treći sa šest bodova.

U derbiju 6. kola plej-ofa Super rukometne lige Srbije u Hali sportova na Strelištu „Dinamo“ je ugostio lidera tabele „Vojvodinu“.

U prvom delu igre šestostruki uzastopni šampion Srbije je kontrolisao igru, dok su Pančevci nervozno ušli u meč i ponovo, kako je i strateg žuto-crnih Ivan Petković u više navrata pomenuo, imali problem sa realizacijom „zicera“. Prvi deo igre Novosađani su rešili u svoju korist rezultatom 9:12.

Drugo poluvreme donelo je izjednačene snage na terenu. Obe ekipe su u preostalih 30 minuta postigle po 12 golova, što je gostima bilo dovoljno da ostvare pobedu, verovatno i najvažniju u plej-ofu i na taj način naprave još jedan korak ka odbrani titule. Utakmica između „Dinama“ i „Vojvodine“ završena je rezultatom 21:24.

Najzaslužniji za pobedu crveno-belih bio je Nikolić sa šest postignutih golova, četiri pogotka dodao je Trkulja, dok su se Ilić, Čelica i Ovčina po tri puta upisivali u strelce. U žuto-crnom taboru istakao se Vučković sa pet golova, po tri puta mrežu gostiju tresli su Barudžić, Milenković, Pilipović i Milošević.

Koliko je ovaj derbi bio značajan dokazuje i nervoza igrača nakon isteka 60. minuta. Dva najiskusnija igrača na terenu Radanović i Verkić sukobili su se posle meča, ali su igrači i uprave uspeli da spreče veći incident, tako da to nije bacilo senku na ovu sportsku priredbu.

Posle šeste utakmice plej-ofa „Vojvodina“ sigurno korača ka tituli prvaka države sa 12 bodova, osam bodova ima „Metaloplastika“, „Dinamo“ ima šest i borba Pančevaca za drugo mesto koje vodi u regionalnu SEHA ligu nastavlja se u poslednja četiri kola.

U sledećem, 7. kolu plej-ofa Super lige „Dinamo“ gostuje ekipi „Železničara“ u Nišu, a sastaju se još „Vojvodina“ – „Novi Pazar“ i „Metaloplastika“ – „Partizan“.