22. septembra 2019.
Društvo Južni Banat Najvažnije Pančevo Sport Vesti

Pančevački derbi pripao „Železničaru“

Fudbaleri „Železničara“ pobedili su ekipu „Dinama 1945“ sa 2:0 u četvrtom pančevačkom derbiju. Domaći su do prednosti stigli autogolom Nedučića, a konačan rezultat postavio je Spaskovski.

U 28. kolu Srpske lige „Vojvodine“ na SC „Mladost“ odigran je četvrti pančevački derbi između „Železničara“ i „Dinama 1945“. Po lošem, kišovitom i hladnom vremenu i na vlažnom i natopljenom terenu nije viđeno mnogo lepršave igre i lepih poteza, već jedna čvrsta ligaška utakmica, viđeno je mnoštvo faulova, a pored dva postignuta gola ovaj derbi biće upamćen zbog čak tri crvena kartona, dva za goste, jedan za domaće, kao i zbog isključenja šefa jednog stručnog štaba.

Prvu priliku imao je „Železničar“, kapiten Kovačević probio je po desnoj strani, asistirao Vučetiću, ali je napadač domaćih pogodio stativu.

Potom je zapretio „Dinamo“, ali je centaršut Juriše izblokiran.

Ponovo su napali domaći, šut je oprobao Mandić, ali je lopta otišla nebu pod oblake.

Teren je bio veoma loš, i natopljen pa se dešavalo da lopta „ne sluša“ igrače, u ovom slučaju Petrovića.

Najozbiljniju priliku „Dinamo“ propušta posle šuta Dašića, na loptu je nalete Juriša, Katanić je odbranio.

Na asistenciju Šobata, Kovačević je primio loptu u kaznenom gostiju, fintirao, ali se pri šutu okliznuo, pa nije uspeo da ugrozi Tomića.

Do prednosti je stigao „Železničar“. Probio je Šobat po desnoj strani, centrirao po zemlji, a loptu je u svoju mrežu sproveo Nedučić za 1:0.

Gosti su tvrdili da je Šobat ptimio loptu rukom, pa je trener Dušan Đokić opomenut od strane sudije Matića.

Mandić se našao u prilici nakon što je oduzeo loptu na sredini terena, ali je pogodio pravo u dobro postavljenog golmana Tomića.

Nakon asistencije Krkobabića Juriši dosuđen je ofsajd, trener „Dinama“ burno je reagovao na sudijsku odluku, što mu je bila druga opomena, nakon čega je isključen.

Do kraja prvog poluvremena drugi žuti, odnosno crveni karton, dobio je Milan Nedučić, tako da je „Dinamo“, osim šefa struke, u nastavku morao da juri zaostatak sa 10 igrača.

Do kraja prvog dela zapretio je Teofanov iz velike udaljenosti, ali je Katanić bio siguran.

Na poluvremenu je bilo 1:0 za „Železničar“.

U drugom delu nije bilo mnogo ozbiljnih prilika, gosti su držali loptu i napadali, domaći su šansu vrebali iz kontranapada.

Pred sam kraj duela, Pavlović je oduzeo loptu protivniku na sredini terena, kombinaovao sa Kovačevićem, zatim poslao loptu u kazneni, gde je bio Spaskovski, koji je zatresao mrežu za konačnih dva nula.

Zbog skidanja dresa strelac drugog gola dobio je drugi žuti karton i morao je da napusti igru.

Do kraja utakmice, zbog starta, i Slaven Juriša dobio je crveni karton, nije bilo promene rezultata, „Železničar“ – „Dinamo 1945“ posle 90 minuta igre na Sportskom centru 2:0.

„Dinamo“ je peti sa 40, „Železničar“ osmi sa 35 bodova na tabeli Srpske lige „Vojvodine“. U sledećem, 29. kolu „Železničar“ gostuje „Radničkom“ u Novoj Pazovi, „Dinamo“ dočekuje „Radnički“ iz Zrenjanina.