14. decembra 2019.
Južni Banat Najvažnije Pančevo Sport Vesti

FUDBAL: „Dinamo“ bolji od lidera tabele, sumnjiv poraz „Želje“

Pančevački fudbalski klubovi odigrali su utakmice 21. kola Srpske lige „Vojvodine“, protiv dva najbolje plasirana tima na tabeli. „Dinamo“ je savladao ekipu „Hajduka“ iz Kule sa 2:0, dok je „Železničar“ poražen od novosadskog „Kabela“ sa 1:0.

U 21. kolu Srpske lige „Vojvodine“ „Dinamo 1945“ ugostio je u Pančevu lidera tabele „Hajduk 1912“. Prvo poluvreme završeno je bez golova.

Pančevci su se radovali u drugom delu, ali se do pravog uzbuđenja čekalo sve do 85. minuta. Saša Teofanov je primio loptu u kaznenom prostoru, okrenuo se između dvojice čuvara i preciznim udarcem doveo svoj tim u vođstvo.

Brzi voz“ je do kraja uspeo da potvrdi pobedu nad Kuljanima. U kaznenom prostoru se posle prodora po desnoj strani najbolje snašao Aleksandar Javor, matirao golmana gostiju za konačnih 2:0.

I ekipa novosadskog „Kabela“ gostovala je u Pančevu, ali „Železničaru“. Na Sportskom centru „Mladost“ viđena je tvrda, čvrsta utakmica, sa mnogo prekida i nejasnih odluka glavnog arbitra meča, posle kojih su uglavnom pretili gosti.

U 80. minutu, nakon prekida sa desne strane i ubačene lopte pred gol Katanića, najviši u skoku bio je Rade Pejić, koji je glavom savladao čuvara mreže domaćih i postavio, ispostaviće se konačnih, 0:1.

Situacija se zakomplikovala u Srpskoj ligi „Vojvodine“ nakon 21. kola. Sada je novosadski „Kabel“ prvi na tabeli sa 47 bodova, dva boda manje, ali i utakmicu manje ima „Hajduk“ iz Kule. Pančevački klubovi zauzimaju peto i šesto mesto na tabeli, „Železničar“ ima 32 boda, „Dinamo“ dva manje. U 22. kolu Pančevci gostuju, „Železničar“ „Cementu“ u Beočinu,  „Dinamo“ u Subotici ekipi „Bačke“.