23. maja 2019.
Južni Banat Najvažnije Sport Vesti

RK Dinamu izmakao trofej. Novosađani do trofeja u Kupu Srbije

Rukometaši Vojvodine potvrdili su ulogu favorita na završnom turniru u Smederevu, pošto su pobedom nad Dinamom iz Pančeva 27:22 (14:13) peti put osvojili Kup Srbije!

U prvom poluvremenu viđena je izjednačena borba oba tima koja se najbolje odslikavala kroz rezultatsku klackalicu. Samo u jednom trenutku Vojvodina je imala dva gola prednosti (9:7, u 19. minutu), da bi preostali deo prvog dela igre prošao u rezultatskom egalu.

Sredinom drugog poluvremena tim Borisa Rojevića uspeo je da slomi otpor rivala. Poslednji priključak su Pančevci imali kod rezultata 19:18 u 41. minutu. Golovi Prodanovića i Mirkovića odveli su Vojvodinu na 23:19 u 48. minutu, kada su Pančevci ostali i bez Veljka Miloševića, koji je dobio crveni karton posle faula nad desnim bekom Vojvodine.

Novosađane je do pobede predvodio Grozdanić sa šest golova, a na drugoj strani najbolji je bio Dimitrijević sa pet pogodaka.

Što se tiče individualnih nagrada na finalnom turniru Kupa u Smederevu, za najboljeg strelca proglašen je Ivan Dimitrijević (Dinamo), najbolji igrač je Miloš Grozdanić (Vojvodina), dok je nagradu namenjenu najboljem golmanu poneo Svetislav Verkić, čuvar mreže Novosađana.

Dinamo – Vojvodina 22:27 (13:14)

Dvorana: u Smederevu. Gledalaca: 500.

Dinamo: Milošević 2, Pilipović, Bunjevčević, Radanović, Stojanović 1, Dimitrijević 6, Savić 2, Jezdimirović, Jovanović, Zlatanović četiri odbrane i sedmerac, Distol 5, Milenković, Barudžić, Kostadinović 4, Vučković 2, Radovanović dve odbrane.

Vojvodina: Ovčina 3, Milić, Mirković 4, Čelica 2, Perović, Ilić 1, Marijanac 3, Ratković 1, Prodanović 4, Tomić, Stanković 3, Nikolić, Trkulja, Verkić 11 odbrana i sedmerac, Grozdanić 6, Vučićević.