27. maja 2019.
Sport Vesti

RTVPA NA LICU MESTA(FOTO) ! DERBI: Podela plena, ponovo sudije, bomba Pavkova

U 159. večitom derbiju fudbaleri Crvene zvezde i Partizana odigrali su nerešeno na stadionu „Rajko Mitić“ – 1:1 (0:1)

Bio je ovo buran derbi. Ne toliko kvalitetan, koliko borben i oštar.

Prvo poluvreme donelo je puno vatre na terenu! Vodila se borba za svaki pedalj na terenu. Pretio je raspoloženi Marin, sa druge strane Partizan je pokušavao da pronađe Nikolića koji je imao zadatak da prosledi loptu saigračima.

U 27. minutu Zvezda je zatresla mežu Stojkovića, ali… Sudija je procenio da je Ben bio u ofsajd poziciji i čini se da je napravio grešku. Arbitar Grujić je poslušao pomoćnika i poništio je pogodak.

Samo 10 minuta kasnije, Partizan je poveo. Posle velike konfuzije u odbrani domaćih, Nemanja Nikolić je uspeo da ugura loptu u mrežu za 1:0 i veliko slavlje navijača tima iz Humske.

I ovaj gol obavijen je velom intrige. Jeste pripisan napadaču crno-belih ali veliko je pitanje da li je on zaista strelac. Gotovo je nemoguće proceniti da li je Stojković ubacio loptu u svoju mrežu i da li je i ovde reć o ofsajdu (prilikom odigravanja Kosovića).

U nastavku Zvezda je dodala gas! Milojević je umesto Simića na teren poslao Pavkova od starta drugog dela igre. Partizan je igrao čvrsto dok su domaći napadali iz sve snage.

Vladimir Stojković je u 57. minutu na neverovatan način sačuvao gol tima iz Humske. Šutirao je Jovančić glavom, a iskusni čuvar mreže je loptu bukvalno izvadio iz mreže.

U 74. minutu Zvezda je izjednačila! Pavkov je pokazao da ono protiv Liverpula nije bilo slučajno.  Napadač je postigao strašan gol za 1:1 i veliki korak crveno-belih ka tituli.

Do kraja nije više bilo golova, a prednost crveno-belih u odnosu na Partizan ostala je 15 bodova. Na terenu je u nekoliko navrata bilo mnogo gužve, ali se na kraju sve završilo bez većih incidenata.