21. septembra 2019.
Sport Vesti

Kovačević i Tripković „srušili“ Subotičane

Fudbaleri „Železničara“ savladali su ekipu „Bačke“ iz Subotice rezultatom 2:0 u 16. kolu Srpske lige „Vojvodine“. Pančevci su do prednosti došli u 27. minutu golom kapitena Danila Kovačevića, konačan rezultat postavio je Bojan Tripković sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca.

Na Sportskom centru „Mladost“ u Pančevu odigrana je utakmica 16. kola Srpske lige „Vojvodine“ između domaćeg „Železničara“ i „Bačke 1901“ iz Subotice. „Želja“ je u većem delu prvog poluvremena bio bolji rival i kontrolisao utakmicu, a razloga za radost imali su i domaći navijači.

U 27. minutu Radisavljević je prošao po desnoj strani, oslobodio se čuvara i u kaznenom prostoru pronašao Danila Kovačevića, koji je vešto loptu sproveo iza leđa Gabrića za 1:0, što je bio i rezultat posle prvih 45 minuta.

U drugo poluvreme obe ekipe su ušle odlučnije i agresivnije, „Železničar“ u pokušaju da duplira prednost, „Bačka“ u želji da poravna rezultat. Ponovo su konkretniji bili domaći. Masaušić i Kiš se nisu razumeli u odbrani, lopta je stigla do Vojkana Sarajlina, koji je, posle kombinacije sa Kovačevićem, oboren na 20-ak metara od gola. Bojan Tripković je neodbranjivim udarcem doneo prednost ekipi „Železničara“ od 2:0, što je bio i konačan rezultat utakmice.

„Železničar“ sada zauzima peto mesto na tabeli sa 27 bodova i u poslednjem kolu ove polusezone gostuje novosadskoj „Crvenoj zvezdi“.