1. oktobra 2020.
Najvažnije Sport Vesti

Lider tabele bolji od „Železničara“

Lider tabele Srpske lige „Vojvodine“ „Hajduk“ iz Kule bio je bolji od pančevačkog „Železničara“ rezultatom 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je Miloš Miličković u 5. minutu.

Na stadionu „Milan Sredanović“ u Kuli sastali su se „Hajduk 1912“ i „Železničar“ iz Pančeva u utakmici 15. kola Srpske lige „Vojvodine“. Kao lideri tabele i domaćini utakmice Kuljani su bili favoriti protiv „Dizelke“. Pančevci su loše ušli u meč, pa je i odbrana gostiju zakazala na samom startu. U 5. minutu Ilić je probio po levoj strani, u kaznenom prostoru pronašao Jovanića, koji je poslao loptu na drugu stativu gde se nalazio Miloš Miličković, kome nije bilo teško da pošalje loptu u nebranjeni deo mreže za 1:0. Pančevci su napadali, a sporna situacija se desila u 30. minutu.

Posle dobre kombinacije fudbaleri „Železničara“ uspeli su da postignu pogodak, Kovačević je pronašao Sarajlina, koji je proigrao Đorđevića, ovaj zatresao mrežu, ali je glavni arbitar meča Danilo Nikolić dosudio nedozvoljenu poziciju, pa gol nije priznat. Utakmica između „Hajduka“ i „Železničara“ na stadionu „Milan Sredanović“ u Kuli završena je rezultatom 1:0.

„Hajduk“ je i dalje lider tabele sa 38 bodova, tri više od novosadskog „Kabela“, „Železničar“ je peti sa 24 boda. U sledećem kolu „Želja“ u Pančevu dočekuje „Bačku“ iz Subotice. Taj meč se igra u nedelju, 18. novembra od 13 sati.