13. novembra 2018.
Najvažnije Sport Vesti

Posle pobede nad „Kikindom“ „Dinamo“ i dalje prvi

Rukometaši „Dinama“ savladali su ekipu „Kikinde“ sa 31:22 u utakmici 6. kola Super rukometne lige Srbije i tako zadržali prvo mesto na tabeli sa maksimalnim učinkom – šest pobeda iz isto toliko utakmica.

Lider tabele „Dinamo“ ugostio je „Kikindu“ u 6. kolu Super rukometne lige Srbije. U prvih 20 minuta vodila se izjednačena borba, da bi prvu ozbiljniju prednost domaći stekli pri kraju prvog dela igre, kada su poveli sa tri gola razlike. Na odmor se otišlo rezultatom 14:12. Znatno bolju igru žuto-crni su prikazali u drugom poluvremenu, bili efikasni u napadu, igrali odličnu odbranu i realizovali kontranapade, za veliku prednost, koja je iznosila i 10 razlike, i ubedljiv trijumf 31:22. Igrač utakmice i najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Miloš Kostadinović sa sedam postignutih golova, Dimitrijević je dodao šest, Vučković pet i Barudžić četiri pogotka.

Posle 6 utakmica „Dinamo“ je neprikosnoveni lider tabele sa svih šest pobeda. U sledećem kolu žuto-crni gostuju „Spartaku“ u Subotici.