19. januara 2019.
Najvažnije Sport Vesti

Košarkaši „Tamiša“ odigrali najbolju utakmicu od početka sezone

Košarkaši „Tamiša“ odigrali su najbolju partiju od početka sezone, pošto su u 5. kolu Košarkaške lige Srbije ubedljivo savladali „Beovuk“ sa 108:75. Pančevci su uspeli da ubace čak 66 poena za poluvreme.

Košarkaši „Tamiša“ su rezultatski demolirali ekipu „Beovuka“ u Hali sportova na Strelištu. U utakmici 5. kola Košarkaške lige Srbije Pančevci su uspeli u prvom poluvremenu da ubace čak 66 poena Beograđanima. Dominaciju su izabranici Bojana Jovičića nastavili i u drugom poluvremenu i u svakom trenutku meča bili bolji rival na terenu. Utakmica je završena sa više nego ubedljivih 108:75 u korist „Tamiša“. Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Jeković sa 19 poena, dok je Smiljanić dodao 17 poena, uz indeks korisnosti 27. Kod gostiju najefikasniji su bili Grušanović i Bezbradica sa po 17 postignutih poena.

„Tamiš“ je ovom pobedom popravio učinak, izašao iz loše serije i sada se nalazi na sredini tabele sa dve pobede i tri poraza. U sledećem kolu Pančevci gostuju ekipi „Dunava“ u Starim Banovcima.