13. novembra 2019.
Najvažnije Sport Vesti

FK „Dinamo“ ubedljiv protiv Vrščana

Fudbaleri „Dinama“ pobedili su OFK „Vršac“ sa 4:0 u 13. kolu Srpske lige „Vojvodine“. Dva gola za domaće postigao je Aleksandar Stojanovski, po jedan Javor i Arbutina.

U 13. kolu Srpske lige „Vojvodine“ „Dinamo 1945“ dočekao je u Pančevu ekipu OFK „Vršca“. Gosti su mogli da povedu u 11. minutu, kada je Nedučić oborio Žerađanina i sudija poskazao na belu tačku. Kapiten Lazevski je preuzeo odgovornost, ali je golman Aleksandar Čanović uspeo da odbrani penal. U 29. minutu utakmice do prednosti su došli domaćii, Petrović je ubacio loptu po zemlji, a Stojanovski je uspeo da savlada Ćulčića za 1:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena. „Brzi voz“ je krenuo silovito u nastavku, pokušao je prvo Jovančić, a zatim i Javor, da bi posle prekršaja i centaršuta sa desne strane mrežu Vrščana zatresao Arbutina za 2:0 u 53. minutu. U 56. minutu odličnim udarcem sa 20 metara Stojanovski je povisio na 3:0. Konačan rezultat „Dinamo 1945“ – OFK „Vršac“ 4:0 postavio je Aleksandar Javor golom u 68. minutu.

Nakon 13 odigranih kola „Dinamo“ zauzima 6. mesto na tabeli sa 21 bodom. U sledećem kolu „Brzi voz“ gostuje u Srbobranu.