17. februara 2019.
Radio televizija Pančevo
Južni Banat Kovin

Jubilarne „Zaboravljene igre i veštine“

„Daje se na znanje, ni više ni manje nego jubilarni deseti put!“. Uz ovakvu dobrodošlicu, u subotu, 22. septembra, u Pločici je održano još jedno takmičenje u „Zaboravljenim igrama i veštinama“.

Domaćini ove manifestacije i organizatori takmičenja, MZ Pločica i OŠ „Đura Filipović“ Pločica, dočekali su brojne goste iz sledećih škola: OŠ „Dositej Obradović“ Omoljica, OŠ „Desanka Maksimović“ Kovin, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ Kovin, OŠ „Moše Pijade“ Ivanovo, OŠ „ Žarko Zrenjanin“ Skorenovac, a posebnu čast učinili su domaćinima predstavnici Vukove zadužbine Ljiljana Simić, urednica Vukovog čitalaštva i mr Ljubomir Milutinović, upravnik Vukove zadužbine, koji su ovom prilikom darovali pločičku školu knjigama i časopisima.
Tradicionalno, organizovano je takmičenje u sledećim disciplinama: zvrcanje sličica na banak, gađanje praćkom, tapke, slika-belo, pravljenje i prenošenje bunara od šapurina, ručno krunjenje kukuruza, prenošenje jaja kašikom, roše, teranje točka…
Najbrojnija četa takmičara stigla je ove godine iz kovnske OŠ „Desanka Maksimović“ (37 dece), pa prenosimo njihove utiske: „Domaćinima zahvaljujemo na divno provedenom vremenu, upravo onakvom kakvo bi trebalo da bude slobodno vreme naše dece: na čistom vazduhu, u prirodnom okruženju, ali u aktivnom ambijentalnom učenju u kojem se razvijaju svestranost, radne navike i zdravi stilovi života“, kaže učiteljica Nataša Buljugić.
Za ostvarene rezultate u različitim veštinama pobednici su osvojili diplome, medalje, majice, čokolade, a svi gosti su osim nagrada i suvenira za sećanje poneli i lepe uspomene na dan proveden u druženju.
Foto: Nataša Buljugić, Mihalj Satmari
Iz škole domaćina stigli su i kompletni rezultati na takmičenjima u „Zaboravljenim igrama i veštinama“ 2018:
1. Zvrcanje sličica na banak
1.mesto: Predrag Medić, OŠ „Đura Filipović“ Pločica
2.mesto: Martina Vuković, OŠ „Moše Pijade“ Ivanovo
Lečei Anna, OŠ „Moše Pijade“ Ivanovo
3.mesto: Jovan Nikolić, OŠ „Đura Filipović“ Pločica
2. Gađanje praćkom
Deca:
1.mesto: Ivana Đukić
2.mesto: David Jovičić
3.mesto: Teodor Bader
Odrasli:
1.mesto: Dejan Dimić
2.mesto: Zolt Đuriš
3.mesto: Ivica Jovanović
3. Bacanje novčića na crtu (krajcarice)
1.mesto: Jovana Veselinović, OŠ „J.J.Zmaj“ Kovin
2.mesto: Veljko Potkonjak, OŠ „Dositej Obradović“ Omoljica
3.mesto: Dorotea Jović, OŠ „J.J.Zmaj“ Kovin
4. Kobasičari
1.mesto: Miloš Spasić, David Spasić i Katarina Stojić
2.mesto: Marija Tasić, Jovan Nikolić i Bojan Spasić
3.mesto: Slađan Spasić, Dragan Jovanić i Nikola Petrović
5. Tapke
1.mesto: Slađan Spasić, Dragan Jovanić i Danijel Nađ
2.mesto: Aleksandar Jovanović, Miloš Prokin i Andrija Kitić
3.mesto: Ivana Filipović, Nikolina Spasić i Ognjen Anđelković
6. Slika – belo
1.mesto: Predrag Medić, Bojan Spasić i Jovan Nikolić
2.mesto: Martin Štulić, Nikola Spasić i Marko Tomić
3. mesto: Jakob Futerer, Maksim Pavlov i Milan Stojanović
7. Pravljenje i prenošenje bunara od šapurina
1.mesto: Elena Sunjog, Nadica Spasić i Marija Tasić (iz Pločice)
2.mesto: Nemanja Tasić, Danijela Dumbelović i Ognjen Stojanović iz OŠ „Desanka Maksimović“ iz Kovina
3.mesto: Nevena Lukić, Anđela Gorčić i Ana Gorčić iz OŠ „Desanka Maksimović“ iz Kovina
8. Ručno krunjenje kukuruza
Mlađi:
1.mesto: Milica Radovanović, OŠ „Đura Filipović“ Pločica
Nikolina Trenčić, OŠ „Đura Filipović“ Pločica
2.mesto: Danijel Mihajlov, OŠ „Đura Filipović“ Pločica
Katarina Stolić, OŠ „Đura Filipović“ Pločica
3.mesto: Ivan Gončov, Ferenc Varadi
Starija grupa
1.mesto: Dragan Jovanić
Stefan Stojanović
2.mesto: Nemanja Trenčić
Veljko Petković
3.mesto: Mirjana Todorović
Kristina Avramović
9. Prenošenje jaja kašikom
Mlađi
1.mesto: Ognjen Stojanović
2.mesto: Katarina Bugarin
3.mesto: Lazar Ćalić
Stariji
1.mesto: Igor Kalpaković
2.mesto: Papić Nataša
10. Roše (gađanje klikera u rupu)
1.mesto: Aleksandar Mađarov, OŠ „Moše Pijade“ Ivanovo
2.mesto: Miloje Mihajlović, OŠ „Đura Filipović“ Pločica
3.mesto: Tijana Dimitrijević, OŠ „Moše Pijade“ Ivanovo
11. Teranje točka
1.mesto: Bojan Spasić, OŠ „Đura Filipović“ Pločica
2.mesto: Jovan Nikolić, OŠ „Đura Filipović“ Pločica
3.mesto: Marija Tasić, OŠ „Đura Filipović“ Pločica

Related posts

Usvojen Izveštaj o izvršenju Odluke o budžetu Opštine Plandište za 2018. godinu

Nikoleta Dragaš

Izmešta se pošta u Sefkerinu

Nikoleta Dragaš

Radovi na putu Opovo – Debeljača u punom jeku

Nikoleta Dragaš

Ostavite komentar

Ovaj sajt koristi kolačiće da bi vam pružio bolje korisničko iskustvo. Za detalje pogledajte uslove korišćenja. Prihvatam Više informacija